Pestrofarebný svet

Cieľ:

Spestriť deťom pobyt v materskej škole, spoznávať základné aj zmiešané farby hravou formou.

O aktivite:

Celý týždeň sa ponesie vo farbách. Pondelok = modrý deň; utorok = hnedý deň; streda = žltý deň; štvrtok = červený deň; piatok = pestrofarebný /viacfarebný deň. Vzdelávacie aktivity budú v tomto týždni prispôsobené farbám. Zároveň sa v daný deň oblečieme podľa farby dňa.

Priebeh aktivity:

Pondelok odštartujeme spoločnoou aktivitou (celá MŠ) na školskom dvore. Modrá farba nás priláka k vode. Utorok, hnedý deň, budeme sadiť rastlinky a bylinky v predáhradke, na školskom dvore, balkónoch... (v prípade nepriazdnivého počasia v triedach). V stredu budeme vyhľadávať žltú farbu v okolí a dozvieme sa viac o živote včiel. Štvrtok sa bude niesť v duchu zdravia, zdravá výživa, srdiečko (staršie deti krvný obeh)  farbou dňa bude teda červená. V piatok završíme tento krásny pestrofarebný týždeň a budeme spoznávať farby dúhy.