Poznávacia vychádzka

Aktivita sa uskutoční v septembri v závislosti od priazdnivosti počasia. 

 

Pomôcky:

 - reflexné vesty, terčík

 

Prosíme rodičov aby deťom nachystali športové/ pohodlné oblečenie, malý ruksak (voda, desiata), pršiplášť a pokrývku hlavy (klobúk, šiltovka...). Ďakujeme. (Predbežný dátum konania 28.09.2023.)

 

Cieľ:

Cieľom aktivity je viesť deti k zdravému pohybu počas pobytu na čerstvom vzduchu s prepojením rôznych vzdelávacích oblastí, pozorovať okolie a diskutovať na rôzne témy. 

 

O aktivite:

Pobyt vonku a vychádzky sú dôležité pre zdravie každého dieťaťa. Pobyt na čerstvom vzduchu prináša deťom veľa pozitív. Deti, ktoré sú pravidelne vonku, majú kvalitnejšiu imunitu, sú otužilejšie, lepšie znášajú výkyvy teplôt, sú odolnejšie a menej často podľahnú rôznym  ochoreniam. Pre deti je úplne prirodzené behať vonku napr. aj v zimnom období, váľať sa v snehu. Tento prirodzený pohyb na čerstvom vzduchu počas rôznych teplôt a počasia má, naopak, veľmi pozitívny vplyv na ich zdravie a otužovanie. Každá hodina strávená niekde vonku je doslova dar pre zdravie nielen dieťaťa ale každého človeka. Milí rodičia, verte, že zašpinené dieťa = šťastné dieťa. Preto Vás rodičia prosíme aby ste zabezpečovali denne deťom vhodné oblečenie podľa aktuálnych podmienok, aby sa tak Vaše deti mohli zúčastňovať na všetkých výchovno-vzdelávacích aktivitách v rámci organizácie dňa tak, ako to ukladá legislatíva. (Treba si uvedomiť, že za oblečenie dieťaťa je zodpovedný zákonný zástupca. Danú povinnosť musia rešpektovať všetci rodičia, a to z dôvodu, aby nedbanlivosť jedného rodiča neobmedzovala aktivity ďalších detí.) 

 

Priebeh aktivity:

S deťmi pani učiteľky najprv diskutujú o dôležitosti pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu. Potom sa s deťmi vychystajú na vychádzku do okolia MŠ. Kvôli bezpečnosti deti dostanú reflexné vestičky a pani učiteľky si so sebou zoberú terčíky. Nasledne počas vychádzky pani učiteľky s deťmi pozorujú okolie (prírodu, počasie, dopravu, a pod. ...)

Naša poznávacia vychádzka bude zameraná na pozorovanie a poznávanie stromov, ich listov a plodov. V rámci vychádzky si aj nazbierame listy a plody a z tohto prírodného materiálu neskôr v materskej škole budeme na vzdelávacích aktivitách v oblasti Umenia a klutúry - podoblasti Výtvarná výchova tvoriť rôzne obrazy. Výtvory Vašich detičiek si potom môžete pozrieť na nástenkách v šatni.

 

Späť